Main Search
Forum O czym chcecie Strona Główna
 
 
FAQ Members Groups Profile Private Messages

Zmarszczki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum O czym chcecie Strona Główna -> Uroda
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cora
Gość






PostWysłany: Nie 14:30, 26 Lut 2006    Temat postu: Zmarszczki

A oto historia zmarszczek, oraz porady, ot, co.

Zmarszczki to efekt upływu czasu oraz skutek działania wielu czynników zależnych od naszego trybu życia. Zmarszczki to wgłębienia powstałe w skórze z powodu zmian zachodzących w jej "rusztowaniu" utworzonym przez włókna kolagenowe i elastynowe.


Botoks - toksyna botulinowa. Botox. Gabinety kosmetyczne.
Zmarszczki dzielimy na dynamiczne i statyczne. Dynamiczne to zmarszczki mimiczne, zaś statyczne to te, które pogłębiają się z czasem i są widoczne na twarzy, bez względu na mimikę. Ich przyczyną jest naturalny proces starzenia się skóry, zanik włókien kolagenowych, ale również czynniki genetyczne i związane z trybem życia.

Z kolei ze względu na przyczynę powstawania, zmarszczki można podzielić na cztery grupy: mimiczne (wynikające z ruchów mięsni mimiki twarzy), posłoneczne (spowodowane szkodliwym działaniem promieni słonecznych), senne (wynikające z ułożenia skóry podczas snu), grawitacyjne (spowodowane naturalnym procesem starzenia się skóry).

Główną przyczyną powstawania zmarszczek jest starzenie się organizmu, któremu towarzyszy spadek poziomu hormonów w organizmie. Hormon wzrostu HGH, testosteron, DHEA oraz melatonina są wytwarzane przez organizm w znacznej mierze do 20 roku życia. Hormony te wpływają na sprawność fizyczną, na sprawne funkcjonowanie układu immunologicznego i na regenerację komórek. Na skutek zmian w poziomie hormonów, gorzej zaczyna funkcjonować większość organów w tym skóra.

Wolne rodniki są kolejnym czynnikiem wpływającym na proces starzenia się skóry. Są to cząsteczki związków np. tlenowych (wolne rodniki tlenowe) znajdujące się w całym ciele. Pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, nikotyna czy niezdrowe pożywienie, wolne rodniki uaktywniają się. Poprzez łączenie się z innymi substancjami chemicznymi takimi jak np. włókna kolagenowe, wolne rodniki powodują uszkodzenie jądra komórki i pogorszenie jej jakości. Ciało broni się przed tym poprzez układ enzymów anty-oksydacyjnych (zwanych anty-oksydantami), ale począwszy od 20 roku życia jego zdolności obronne maleją, a skóra nie potrafi bronić się sama.



Co to są zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki. Redukcja zmarszczek. Wygładzanie.
Pierwsze pojawiają się miedzy 25 a 30 rokiem życia. Najpierw widoczne są linie między nosem a ustami, dookoła oczu i na czole. Najczęściej są one rezultatem często powtarzanych grymasów mimicznych, czyli ruchów mięśni mimicznych twarzy - stąd nazwa tych linii: zmarszczki mimiczne. Zmarszczki te można nazwać dynamicznymi. Tworzą się poprzez ruchy mięśni twarzy np. kiedy się śmiejemy lub marszczymy brwi. Najbardziej widoczne z nich to tzw. śmieszki wokół oczu oraz zmarszczki złości i zdziwienia na czole.

Najlepsze rezultaty w wygładzaniu tego typu zmarszczek, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, niezależnie od wieku i stopnia nasilenia objawów starzenia się, daje preparat botulinowy.
"Terapia botulinowa jest jedną z nielicznych kuracji, które w bardzo krótkim czasie zapewniają efekty w pełni satysfakcjonujące pacjenta"- powiedziała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska.
Kuracja botulinowa jest metodą nieinwazyjną, prawie bezbolesną i zajmuje niewiele czasu. Zabiegi mogą być wykonywane jedynie przez specjalnie przeszkolonych lekarzy. Odmładzające zabiegi botulinowe cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie, zwłaszcza wśród osób aktywnych zawodowo, biznesmenów, osób publicznych, zarówno kobiet jak i mężczyzn.
***************************************************************
A tutaj jak je usunąć:



Różnorodne zabiegi dzięki, którym możesz wygładzić lub nawet całkowicie zlikwidować zmarszczki, podzielić można na dwie grupy: chirurgiczne i niechirurgiczne.



Metody chirurgiczne

Metody chirurgiczne ogólnie określa się jako operacje plastyczne. Są to głównie zabiegi polegające na naciąganiu skóry. Metody te przynoszą najtrwalsze efekty, choć są najbardziej inwazyjnym sposobem korekcji. Wykonywane są wyłącznie przez lekarzy chirurgów plastyków, w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Niosą ryzyko typowych dla operacji powikłań.

facelifting - ta operacja polega na odwarstwieniu skóry twarzy i szyi oraz usunięciu nadmiaru zwiotczałej skóry, a wygładzenie zmarszczek następuje dzięki naciągnięciu skóry. W czasie zabiegu często przesuwa się tkanki głębiej położone celem uzyskania lepszego i trwalszego efektu wygładzenia zmarszczek i poprawienia konturów twarzy i szyi.
terapia laserowa - zabieg laserowego wygładzania zmarszczek to działanie na włókna kolagenowe, przez co osiąga się lepsze napięcie skóry. Zabieg polega na głębokim złuszczeniu skóry promieniami lasera. Laser służy jako narzędzie, które mechanicznie ściera naskórek a także, w zależności od ilości złuszczonych warstw, wierzchnią część skóry właściwej. Terapia laserowa zaliczana jest do poważnych i skomplikowany operacji - powinna być więc wykonywana wyłącznie przez lekarzy, a po zabiegu pacjent powinien pozostać pod ścisłą kontrolą lekarza. Laserem można wygładzać zmarszczki wokół ust, oczu, na czole i szyi. Terapii laserowej nie mogą poddawać się osoby chore na cukrzycę, padaczkę i kobiety w ciąży.
Metody niechirurgiczne

Niechirurgiczne, a zarazem nieinwazyjne, metody spłycania lub likwidowania zmarszczek to:

terapia botulinowa - jest jedyną metodą redukcji zmarszczek mimicznych, która działa na ich główną przyczynę - mięśnie mimiczne. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia miedzy nerwami a mięśniami zostają chemicznie zablokowane na określony czas. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia. Zabieg najczęściej stosowany jest do spłycania bruzd poprzecznych i pionowych, tzw. lwich, czoła oraz w okolicach oczu, tzw. kurzych łapek. Przeprowadzony może być jedynie przez przeszkolonych lekarzy, gdyż prawidłowe wykonanie wymaga odpowiedniej wiedzy i precyzji. Zabieg trawa krótko i jest prawie bezbolesny, a efekt utrzymuje się około 6 miesięcy, czasami dłużej. Zmarszczki znikają stopniowo po 2-3 dniach do 2 tygodni. Metoda ta jest w opinii lekarzy bezpieczna, ponieważ działanie leku jest całkowicie odwracalne, nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani uczuleń. Jedynie tuż po zabiegu mogą wystąpić miejscowe zaczerwienienia. Zabiegi najlepiej powtarzać co około pół roku. Po każdym kolejnym zabiegu efekt może utrzymywać się dłużej.
Inne zastosowania toksyny botulinowej: nadpotliwość.
wypełnianie - polega na śródskórnym lub podskórnym wstrzyknięciu różnych substancji:
- kwasu hialuronowego,
- kwasu hialunorowego połączonego z hydrożelem akrylowym,
- mieszanki wody i polakrylamidu
- preparatów kolagenu.
Wypełnianie wykonywane jest za pomocą cieniutkich igiełek i najczęściej stosowane jest w celu usunięcia fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek wokół ust, bruzd między brwiami. Zabiegi wypełniania wykorzystujące kwas hialuronowy nie wywołują skutków ubocznych (kwas hyaluronowy jest identyczny z naturalnym związkiem występującym w skórze). Niewielkie obrzęki i zaczerwienienia (czasem także świąd), ustępują po kilku dniach, w zależności od wrażliwości skóry. Efekty utrzymują się kilka miesięcy (tyle czasu wchłania się preparat) i mogą być wielokrotnie powtarzane.
stymulacje - zabieg stymulacji polega na wstrzyknięciu kwasu polymlekowego, który stymuluje fibroblasty (włókno tkanki łącznej odpowiedzialne między innymi za tworzenie kolagenu) do produkcji włókien kolagenowych. Po pewnym czasie polimer kwasu mlekowego ulega biodegradacji, a włókna kolagenowe zwiększając grubość skóry likwidują lub zmniejszają zmarszczki.
peelingi, czyli złuszczanie dzielimy na mechaniczne i chemiczne.
Peelingi chemiczne w zależności od stosowanej substancji i czasu aplikacji można podzielić na: powierzchniowe, średnio głębokie i głębokie. Peelingi średnio głębokie i głębokie mogą być przeprowadzane tylko przez lekarzy ponieważ wchodzą one w reakcję ze skórą właściwą i odsłaniają głębsze warstwy skóry. Taki sam podział dotyczy peelingów mechanicznych.
peelingi chemiczne - to zabiegi kosmetologiczne polegające na kontrolowanym złuszczaniu skóry na różnej głębokości za pomocą różnych substancji aktywnych: płynu Jassner'a, AHA-kwasu glikolowego, TCA- kwasu trójchlorooctowego, BHA- kwasu salicylowego, oraz peelingi łączące dwie różne substancje np. AHA i TCA. W Polsce najczęściej stosowane są kwasy AHA i TCA. Ten ostatni może być podawany wyłącznie przed dermatologów. Stosowane substancje usuwają przede wszystkim naskórek na różnym poziomie, czasem pobudzają produkcję naturalnego kolagenu. Podczas zabiegu na skórę nakłada się różne preparaty chemiczne, a następnie neutralizuje się ich działanie. Przeciwwskazania przy wykonywaniu zabiegu powinny każdorazowo być konsultowane z lekarzem, lekarzem dermatologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby, które mają wrażliwą skórę i problemy z naczynkami oraz kobiety w ciąży. Bardzo ważna jest również w okresie pozabiegowym odpowiednia ochrona skóry przed słońcem.
peelingi mechaniczne - przeprowadzane są za pomocą specjalnego narzędzia złuszczającego lub lasera. Głębokość peelingu zależy od siły narzędzia lub laseru i czasu ścierania skóry. Laserowe peelingi (terapia laserowa) mogą być przeprowadzane tylko przez lekarzy, a ponieważ są bardziej inwazyjne zalicza się je najczęściej do chirurgicznych metod wygładzania zmarszczek opisanych powyżej.
Za metodami nieinwazyjnymi, czyli stosowaniem preparatów, które działają tylko czasowo i wchłaniają się w skórę, przemawiają dwa ważne argumenty.
Po pierwsze, zabiegi, których efekty są ograniczone czasowo są całkowicie odwracalne. Jeżeli zabieg się nie uda, zostanie źle przeprowadzony lub nie spełni oczekiwań pacjentki po pewnym czasie wszelkie dokonane zmiany zanikają.
Drugą ważną kwestią jest fakt, że do zabiegów czasowych wykorzystuje się związki ulegające biodegradacji. Wchłaniają się one i stąd są bezpieczne dla organizmu.

Wszystkie zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej i dermatologii estetycznej są obarczone pewnym ryzykiem, dlatego też wykonywane być powinny jedynie przez odpowiednio przeszkolonych lekarzy, a nie przez kosmetyczki. W gabinetach kosmetycznych natomiast powinna odbywać się dalsza pielęgnacja skóry, tak by zapewnić najlepszy efekt wygładzenia zmarszczek.

Szybkość powstawania zmarszczek i ich stopień zaawansowania mogą być ograniczone bądź nawet powstrzymane poprzez zmianę trybu życia i odpowiednio dobrane zabiegi. Aby zapobiec zmarszczkom należy też w odpowiedni sposób dbać o skórę.


Sposób nr. 2.:

Jak dbać o skórę - cerę dojrzałą

Istotne znaczenie dla zapobiegania zmarszczkom ma zdrowy tryb życia i co za tym idzie zmiana diety na mniej kaloryczną, za to obfitującą w warzywa i owoce (zwłaszcza w witaminy A, C, E), odtłuszczony nabiał, pełnoziarniste pieczywo, ryby, drób (wapń, cynk, magnez, selen). Ważną rzeczą jest również wypijanie ok. 2 litrów wody mineralnej dziennie. Należy również unikać nikotyny i alkoholu.

Istotną kwestią dla zachowania nie tylko młodej skóry, ale także sprawnego ciała jest aktywność fizyczna. Najbardziej polecane dyscypliny to: jogging, pływanie, jazda na rowerze, lekka gimnastyka, energiczne spacerowanie. Trening powinien trwać od 20 do 30 minut, przynajmniej 4 razy w tygodniu.

Czynnikiem wpływającym na wygląd skóry jest także stres. Aby efektywnie radzić sobie ze stresem, lekarze zalecają ćwiczenia jogi lub ćwiczenia oddechowe, takie które pomogą się zrelaksować.

Aby opóźnić moment pojawienia się zmarszczek lub zapobiec ich dalszemu powstawaniu należy stosować odpowiednie kosmetyki, dobrane do rodzaju cery. Z tego powodu, że najwięcej szkód skórze wyrządza promieniowanie słoneczne, podstawowym kosmetykiem powinien być krem ochronny na dzień z wysokim filtrem przed promieniowaniem UVA i UVB. Lekarze dermatolodzy polecają także kremy zawierające anty-oksydanty takie jak witaminy A, C, E. Witaminy te zwalczają wolne rodniki odpowiedzialne za starzenie się skóry. Środkiem silniej działającym są kwasy owocowe złuszczające martwy naskórek i odsłaniające nowy, gładszy. Także retinol i pochodne kwasu witaminy A działają podobnie i optycznie spłycają zmarszczki.

Jednak same kremy nie wystarczą, aby całkowicie usunąć zmarszczki. Lekarze medycyny estetycznej, chirurdzy plastyczni, dermatolodzy wykonują w swoich gabinetach specjalistyczne zabiegi, w zależności od wieku, zdrowia, kondycji skóry i oczekiwań klienta. Do najpopularniejszych i najmniej inwazyjnych należą następujące zabiegi:

różne rodzaje pilingów
kuracja botulinowa
wstrzykiwanie substancji wypełniających
laserowe wygładzanie zmarszczek
Powrót do góry
Aga 333
Gość






PostWysłany: Nie 15:33, 26 Lut 2006    Temat postu:

Ciekawe , na starość skorzystam . A tak na marginesie widze że sie bardzo starasz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum O czym chcecie Strona Główna -> Uroda Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Back to Top              
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Jenova Template © digital-delusion.com
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Regulamin